Albiser

  • Cami Halıları
  • Otel Halıları
  • Yurt Halıları
  • Okul Halıları

Seccadeli Saflı Cami Halısı Desenlerimiz

Desenlerimizin renk seçeneklerini desen üzerinde ki renk paletine tıklayarak görebilirsiniz.

Cami Halısı ve Seccadeli Cami Halılarının Özellikleri Nedir?

Cami halısı seccade deseninin işlendiği halı modelleri, seccadeli cami halıları olarak tanımlanır. Bu cami halı modellerinin en önemliği özelliği, üzerinde seccadenin yer almasıdır. Bilindiği gibi Müslüman âlemi temizliğe son derece önem vermektedir. Namaz kılmak isteyen bir Müslüman’ın seccade ile namaz kılması, din kurallarına göre şart değildir. Ancak atalarımız genel olarak dinin kurallarını en iyi bir şekilde uygulamayı amaçladığından ve temizliğin de, İslamiyet’in en önemli şartlarından birisi olduğundan, namaz kılarken dahi halı kullanılmaktadır. Bu gelenek günümüze kadar gelmiştir. Bu özellikle de İran, Hint ve Türk toplumlarında önem verilen bir husustur. Nitekim seccadeli cami halıları modelleri de günümüzde en çok ülkemizde imal edilmektedir. Bununla birlikte İran’da ve Hindistan’da da imal edilen oldukça şık desenlere sahip seccadeli cami halısı modelleri bulunmaktadır. Albiser Cami Halıları | Albiser Halı  olarak sizlere en kaliteli malzemeye sahip halı modellerini satışa sunmakla kalmıyoruz aynı zamanda olabilecek en güzel desenlere sahip modelleri satışa sunuyoruz. Sizlere sunduğumuz modelleri web sitemiz üzerinde görüntüleyebilir ve karar kılabileceğiniz herhangi bir seccadeli cami halısı satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Seccadeli Cami Halıları nın Özellikleri Nedir?

Yazımızın başında da değindiğimiz gibi bu modellerin en önemli özelliği üzerinde seccade motifi yer almasıdır. Bu özelliğinden dolayı, esasında bir seccadeden bir farkı bulunmamaktadır. Ayrıca kalite bakımından ise daha iyidir.

Normal bir seccade ile seccadeli cami halısı modellerini kıyasladığımızda aşağıdaki özelliklerin fark edilebileceğini söyleyebiliriz;

●     Cami halısı çok daha yumuşak ve dolgundur

●     Cami halısı herhangi bir şekilde iz bırakmaz. Üzerine ağır bir nesne koyulsa da ya da ayaklar ile aşınsa da iz çıkmaz

●     Cami halısı modeli aynı zamanda tozu hapseden bir yapıya sahiptir ki bu sayede ortama herhangi bir şekilde toz parçacıkları yayılmaz. Bu sayede temizliğin son derece önemli olduğu bu cami ortamında havanın da temiz olması sağlanır.

●     Kolaylıkla kirlenmeyen bir yapıdadır ki, trafiğin yoğun olduğu böylesi bir alanda bu özelliğin son derece önemli olduğunu biliyoruz. Nitekim sıvı dökülmesi gibi etkenlerde de dahi kolayca temizlenebilir bir yapıya sahip olması ile tercih nedenidir.

●     Alev almayan özelliği ile de ön plana çıkar. Bu da beklenmedik durumlarda güvenliğin sağlanmasında önemli bir etkendir.

●     Bu modeller aynı zamanda ısı ve ses yalıtımı konusunda da başarı gösterir. Öyle ki kış aylarında cami içerisinin daha sıcak, Yaz aylarında içe serin olmasını sağlar. Bu sayede toplumun daha iyi bir şekilde ibadetlerini gerçekleştirebilmesine olanak sağlar.

Tüm bu özellikleri çok daha fazla sıralandırmamız mümkündür ancak dikkate almanız gereken önemli bir ayrıntı ise tercih edeceğiniz seccadeli cami halıları modellerine göre bu özelliklerin değişkenlik gösterebildiğidir. Bu sıralandırdığımız özellikler “genel olarak” sizlere satışa sunduğumuz cami halısı modellerinin taşıdığı özellikler olup, sizlere bu konuda güvence vermekteyiz. Siz de Albiser Cami Halıları | Albiser Halı olarak firmamızın uzun yıllar boyu elde ettiği deneyime güvenebilir ve caminiz için ideal halı seçimini yapabilirsiniz.

Seccadeli Cami Halıları Fiyatları Ne Kadar?

Müşterilerimizin en çok merak ettiği konulardan birisi de seccadeli cami halıları fiyatları olmaktadır. Esasında fiyatları etkileyen birçok unsur olduğuna dikkat çekmemiz gerekiyor. Bu bağlamda en önemli etkenin ise tercih edilecek halı modelinin yapısal özellikleri olduğunu söylemeliyiz. Piyasada cami halı modelleri genellikle yün ve akrilik olarak iki farklı iplik türünden imal edilmektedir. Yün halı modelleri, tahmin edeceğiniz gibi %100 doğal bir malzeme olan koyunyününden imal edilmekte olup, bu nedenden dolayı biraz daha pahalıdır. Buna karşılık olarak akrilik cami halı modelleri ise hem görünümü hem de özellikleri bakımından neredeyse yün halılar ile aynıdır ancak en önemli farkı ise fiyatının oldukça uygun olmasıdır. Bu nedenden dolayı eğer uygun fiyatlı bir tercih yapmayı düşünüyorsanız, tercihinizi akrilik seccadeli cami halıları modellerinden yana kullanmanızı öneririz. Bu doğrultuda web sitemizdeki akrilik cami halı modelleri kategorisi altında pek çok farklı örnek model seçeneklerini görebilirsiniz. Bu modeller arasında tercih edeceğiniz bir tanesini sizlere imal etmeye hazırız. Albiser Cami Halıları | Albiser Halı olarak sizlere halılarımızın kalitesi bakımından güvence vermekteyiz üstelik seccadeli cami halıları fiyatları olarak da, oldukça uygun fiyatlar sunmaktayız.

× WhatsApp