Cami Halısı seçiminde bir çok renk ve desen seçeneği mevcuttur. Bu seçiminizde size bu yönde hizmet veren internet siteleri fayda sağlayacaktır. Cami Halıları sektöründe hizmet veren bir çok firma bulunmaktadır. Siz seçiminizi yaparken öncelikle ihtiyacınızı iyi belirlemelisiniz.
Cami halıları görsel olarak caminize ek bir güzellik katmalı, bu güzelliği katarken de cami cemaatinize konforda sağlamalıdır. Yani ince bir cami halısı üzerinde ibadetlerini yerine getiren cematiniz ibadeti esnasında rahat edemeyecektir. Bu nedenle cami halısı seçerken halınızın kalın olmasına dikkat edin.
Yine seçiminizi yaparken cami halınızın saflı olarak seçilmesini de öneririz. Çünkü saflı cami halıları caminizdeki cemaatin ibadetleri esnasında kolay düzen almalarını sağlar. Özellikle özel günlerde, cuma namazlarında ve kandil gecelerinde cami cemaatlerinin çok kalabalık olduğu zamanlarda camide yer sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu tür kalabalık zamanlarda saflı cami halıları cemaatin daha düzenli yer almalarını sağlar ve camide daha fazla cemaatin yer almasına fayda sağlayacaktır.