Oteller ve Otel Halısı

Ülke ekonomilerinin can damarı olan turizm sektörünün temel direği olan oteller iş veya gezi amaçlı yapılan seyahatlerin zaruri bir gereksinimidir. Turizm, dört bir köşesinin ayrı birer cennet olduğu ülkemiz için çok daha değerli bir sektör haline gelmiştir. Bu sayede misafirperverliği ile ünlü kültürümüz daha iyi tanınıp bilinirken, bu esnada elde edilecek gelirin ülke ekonomisi açısından değeri de oldukça anlamlı ve önemlidir.

Misafirler yaptıkları tatil veya seyahatlerde geçirdikleri zamanın büyük kısmını otellerde geçirmekledirler. Müşterilerin hafızasına kazınacak olan bu seyahatin ev sahipliğini yapan oteller ev sıcaklığını, konforunu ve samimiyetini verebilecek mekânlar olmalıdır.

Bir otelin, müşterisiyle aynı frekansta buluşup bir sıcaklık yakalamasında mobilyalar,  ışıklandırmalar, iç dekorasyonlar, yatak kalitesi, zemin döşemesi gibi bir takım unsurların etkisi vardır. Biz bu yazımızda bunlardan zemin kaplamanın en çok tercih edilen ürünü olan otel halısı üzerine birikimlerimizi paylaşacağız.

Otel halısı iç dekorasyondaki estetik kaygıları karşılayabilecek sınırsız desen ve renk kombinasyonları sağlar. Bir iç mimarın odada yakalamak istediği estetiği bulmasında en önemli materyalidir. Ayrıca otel halısı ‘nın ses ve ısı yalıtımında sağladığı avantaj muadil hiçbir üründe bulunmamaktadır.

Şimdilerde kontrat halılar, yüksek teknolojinin ürünüdür. Elyaf teknolojisi ve halı üretim tekniklerindeki önemli ilerlemeler, halıdan istenilen performans amacına uygun olarak üretilmektedir. Üretilen halıların anti bakteriyel ve anti alerjik olması da otel ortam temizliği için önemli bir kolaylıktır. Leke tutmaması ve kolay temizlenebilir olması da bir diğer avantajdır.

Bütün bunların hepsi bir yana, bir otelin  ev sıcaklığındaki  samimiyeti yakalamasına yardımcı olacak otel halısı ‘ndan daha güzel bir dokunuş olamaz.

Albiser Halı olarak zerafet ve kalitenin en önemli göstergelerinden olan Otel Halılarınızı büyük bir özenle dokur ve profesyonel ekibimizle otelinize uygularız. Kıllandığımız iplikten, dokumasına, uygulanışından temizliğine kadar her detayı sizin için büyük bir dikkatle yaparız. İşlemler tamamlandıktan sonra içinize sonuna kadar sinecek bir çalışma olduğunu büyük bir memnuniyetle izleyeceksiniz. Hemen arayın tüm detayları görüşelim. Modeline siz karar verin ve rahatınıza bakın.